Nové plány iVltavy
Nové plány iVltavy
Po 7 letech činnosti webu dochází k jeho proměně. V tomto článku zhodnotíme minulý rok na Vltavě a představíme naše nové plány.

Milí přátelé!

Vltava má za sebou další vodáckou sezónu a já ji teď zkusím krátce zhodnotit svýma očima. Asi největší událostí byla loni úprava a odlámání Barevné skály nad jezem Konopa ve Větřní. Po počátečních zaručených zprávách, že tady bude plavba nemožná a řeka bude uzavřena (s pokračováním znovu až v Novém Spolí), se situace vyjasnila a fakta byla uvedena na pravou míru. Plavba možná samozřejmě bude. Povodí Vltavy pouze doporučilo plavbu při levém břehu a vybudovalo tam úzký kanál k proplutí, a také místo k přenášení. Jen lidé, znejistělí poplašnými zprávami ještě dlouho volali, co že se tam vlastně bude dít. No a druhou významnou charakteristikou léta bylo velké sucho po celé zemi, které samozřejmě přivedlo spoustu vodáků právě sem na Vltavu, kde je VODA VŽDYCKY. Průtok tady byl velmi dobrý po celou sezónu, až jsme se tomu divili. Proč? Protože právě kvůli suchu potřebovali vodohospodáři dostat vodu do Hněvkovic (JE Temelín) a Vltavské kaskády.

Navzdory tomu, že jinde nebyly vůbec podmínky vhodné pro plavbu, nebylo u nás na řece nijak přelidněno. Naopak především v červenci bylo příjemně poloprázdno. Pouze jako v jiných letech tradičně 5.7., o svátcích mezi 10. a 14. hodinou byl na jezu v Herbertově neprůjezdný špunt lodí, kde se muselo opravdu dlouho čekat. Herbertov ale není dálnice, takže se nedá objet. Kdo měl rozum, jel mimo tuto dobu a vyrazil brzy ráno nebo pozdě odpoledne. Ale alespoň měly noviny o čem psát.

A co my v létě? Za sedm let činnosti webu iVltava jsme získali spoustu zkušeností a hlavně velké množství pravidelných čtenářů, což mne velmi těší a motivuje jít dál. Osvědčené akce Odemykání a Zamykání Vltavy už se zapsaly do povědomí vodácké veřejnosti. 

Linda Blechová

Rok 2019 pro nás znamená zásadní milník, neboť web čekají značné změny. Do nové sezóny pro vás máme řadu překvapení. Můžete se těšit na novou grafickou podobu našeho portálu s řadou nových rubrik, více článků o dění kolem řeky, přepracovaný kalendář akcí a mnoho dalšího.  Bude také více soutěží o ceny a prostor pro vaše názory.

K tomu všemu nám má dopomoci i naše nová redaktorka Linda Blechová.

Termín spuštění nové verze portálu není ještě přesně stanoven, ale včas ho zveřejníme.

Tomáš Kala

Komentáře:Napsat komentář


Logo Odysea
Logo Půjčovna raftů Pirát
Logo Cesta Sports

login icon Přihlášení
login icon Mapa Vltavy s jezy a kempy
Mapa Vltavy - jezy, kempy
login icon Podrobná mapa služeb
Mapa Vltavy - Služby
login icon Důležité informace