ODEMYKÁNÍ VLTAVY 2023

ODEMYKÁNÍ VLTAVY 2023

Letos na jaře se fakt nezastavíte. Malše, Lužnice a Vltava dokonce dvakrát. Nejprve v sobotu 15.4. Odemčení Vltavy Z Krumlova do Zlatky a hned týden na to 22.4. tradiční jarní čištění řeky od Vyššího Brodu po Boršov. Bude snížen průtok, aby se dalo dobře sbírat. Dobrovolníci vítáni.

Pár informací k Odemykání Vltavy v termínu 15.4. 2023:

Sejdeme se dopoledne v Kempu Krumlov U Trojice v Českém Krumlově, připravíme si své nádobíčko a popovídáme s přáteli, načež okolo 11. hodiny vodník se svou paní odemknou řeku a my vyrazíme, nejprve k Milanovi a potom do Zlatky. Kapelu pozveme, jen ještě nevíme jakou.

Pro ty, co jedou poprvé je tady pár rad:

U Milana bude občerstvení a oheň, vezměte si špekáčky nebo si zde můžete objednat klobásu. Občerstvení bude i na startu v Krumlově, záchody už budou také otevřeny.

Oslovte své půjčovny lodí, většina z nich má pro tuto příležitost připraveny velké slevy nebo je to často i zdarma.

Ubytování si můžete zajistit v Kempu Krumlov U Trojice v pěkných zánovních chatkách nebo ve vlastních stanech. Tábořit můžete i v kempech ve Zlaté Koruně, Jsou tam dva hned vedle sebe. Kemp U Kučerů a Kemp Koruna.

Domluvte si předem nějaký odvoz ráno z Koruny na start nebo naopak z cíle odpoledne zpět pro auto do Krumlova, většinou se k někomu vejdete, opět doporučuji obrátit se na půjčovnu lodí.

Své služby vám rádi nabídnou:

  • půjčovna lodí CESTA Sports, tel,. 731 410 080 - Tomáš Kala. Poplatek za osobu na lodi je zde 150,-Kč, děti jsou zdarma
  • půjčovna lodí Odyssea, tel. 602 151 125 - Luboš Havlíček
  • půjčovna lodí a raftů Pirát, tel. 608 121 312 - Jaroslav Lhotský

Akce je vhodná pro děti.

Vítány jsou rozličné kostýmy.

Za iVltavu napsal Tomáš Kala.

Na vodě Ahoj!