Padler.cz
Raft.cz

Přidej své fotky
Přidej své video
Facebook iVltava.cz
Vltava - Středa 22.05.2019

Šlajsna pod zámkem - čtvrtek 19.7.
Šlajsna pod zámkem - čtvrtek 19.7.
Rychlý vývoj situace na staveništi jezu a co to vlastně znamená pro vodáky je obsahem následující zprávy.

Od pondělí teče voda novou šlajsnou. S velmi zvýšenou opatrností je možné jez sjíždět. V průběhu týdne nastávaly komplikace s pižmovou konstrukcí pod stavbou lávky, kde bylo nebezpečí zranění a poškození lodí, pravděpodobně od nějakých uvolněných hřebíků. Po kontrole toto bylo shledáno v pořádku, ale objevil se další problém. Nová poškození plavidel byla hlášena z několika půjčoven lodí. Docházelo k tomu po výjezdu ze šlajsny, kde se utvořily silné peřeje, a to mezi navezeným ostrým lomovým kamenem, který gumové čluny páral jeden za druhým. Zítra ráno, tj. 20.7. mezi 6:30 až 10:00 by se měl tento výjezd ze šlajsny znovu předělávat, lomový kámen by se měl vybagrovat až na dno řeky a měla by být opravena navigační zídka, kterou včerejších 25 kubíků vody v řece spláchlo.
Takže závěrem je třeba doporučit zvýšenou opatrnost při splouvání jezu a každopádně předchozí prohlídku, protože situace je tady nepřehledná a každým dnem se mění v závislosti na pokračování stavby a na stavu vody v řece. Univerzální návod neexistuje a ještě dlouho nebude.
Komentáře:Napsat komentářOdkazy: Internetové připojení, Konopí jako lék na rakovinu a další zdravotní problémy GD Sportswear, Vodacká trika, Vzhůru do hor.cz - výlety na ferraty, Rafting SportCentral.cz, JH inzerce, PC služby a tvorba webu, Efektivní reklama:www.cilenareklama.unas.cz

loga | právní doložka | tel.: 731 410 080 | info(za vi nac)ivltava.cz